Bitcoin Weekly Outlook: Wszystkie oczy na grudniowym spotkaniu FOMC

Bitcoin rozpoczął nowy tydzień na notatce korygującej po ogłoszeniu niesamowitego rajdu cenowego w weekend za 1300 dolarów.

Kurs BTC/USD spadł o 0,41 procent do 19.088 dolarów na początku azjatyckiej sesji handlowej. Czyniąc to, para utrzymała na wykresach tygodniowych nienaruszoną dynamikę spadku, sugerując, że może kontynuować swoją niedźwiedzią korektę, aby zneutralizować swoje przekupione technicznie nastroje.

Środowisko naturalne jest w sam raz dla Bitcoin Compass aby stał się najbezpieczniejszą przystanią. Mnóstwo popularnych instytucji, w tym notowana na giełdzie firma MicroStrategy, firma płatnicza Square oraz weteran ubezpieczeniowy MassMutual, zainwestowało już setki milionów w krypto walutę jako środek antyfiskalny.

Bitcoinowe stragany odzyskiwania w połowie drogi.

Niedźwiedzie są jednak również ostrożne, jeśli chodzi o rozwój sytuacji antytłuszczowej w sektorze makroekonomicznym. Dolar amerykański z trudem utrzymał swój poziom wsparcia w grudniu, obniżając się o ponad 4 proc. w porównaniu z wrześniowymi wzrostami. Istnieje ryzyko dalszej korekty cen, ponieważ nadal podejmowane są bezprecedensowe wysiłki władz monetarnych i fiskalnych.

Posiedzenie FOMC

Ostatnia decyzja polityczna Rezerwy Federalnej na 2020 r. może jeszcze bardziej wstrząsnąć wsparciem dolarowym, wspierając jednocześnie bycze nastawienie Bitcoina.

Na najbliższym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, które odbędzie się we wtorek i środę, bank centralny może pozostawić swoje referencyjne stopy procentowe na poziomie 0-0,25 procent, obiecując tym samym, że utrzyma je tam aż do osiągnięcia maksymalnego zatrudnienia i inflacji powyżej 2 procent.

Rynek nie spodziewa się również zmiany wytycznych związanych z programem zakupu aktywów przez Fed. Obecnie bank centralny kupuje co miesiąc 80 mld dolarów skarbowych papierów wartościowych i 40 mld dolarów papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką. Jego urzędnicy zobowiązali się, że w najbliższych miesiącach będą kupować długi w obecnym tempie.

Połączenie ultralekkich stóp procentowych i nieograniczonego zakupu obligacji przynosi korzyści Bitcoinowi. Flagowa krypto waluta wzrosła aż o 400 procent od połowy marca wbrew tej polityce, przede wszystkim dlatego, że posiadali oni krótkoterminowe obligacje skarbowe o niższej rentowności, a dolar był mniej atrakcyjny dla inwestorów.

Inni mogą pójść w jej ślady.

Bitcoin wart 20,000 dolarów

Z fundamentalnych powodów cena Bitcoina wygląda tak, jakby chciał skonsolidować się poniżej 20.000 dolarów, aż do wyraźnego sygnału z Fedu w środę. W międzyczasie, wysoko postawiony cel zwyżkowy wygląda na daleko idący, podczas gdy niepewność związana z kolejnym bodźcem w kwestiach politycznych, w połączeniu z perspektywą większej blokady gospodarczej z powodu rosnących przypadków COVID-19, utrzymuje się.

Bitcoin oczy retest lokalnych lows zanim spróbuje przerwę powyżej 20.000 dolarów.

Tymczasem, korekta techniczna wygląda nieuchronnie tak długo, jak Bitcoin RSI alarmuje o swoich przekupionych sygnałów. Zbliżenie się do celu 20,000 dolarów może spowodować kolejną wyprzedaż przez Daytraderów – w kierunku 16,000 dolarów lub niższym. Ale nie zaszkodzi to długoterminowym perspektywom Bitcoin’a. Inwestorzy mogą napełniać swoje torby przy następnym wsparciu, aby ponownie przetestować 20.000 dolarów.