Cena bitcoina utrzymuje się do 10 000 USD, ponieważ wieloryby BTC siedzą na płocie

Cena bitcoina ledwo utrzymuje się na istotnym poziomie 10000 USD – ale jak długo? Przedłużająca się walka z niedźwiedziami wkrótce osiągnie punkt kulminacyjny, ponieważ inwestorzy martwią się o szerszą wyprzedaż na rynku kryptowalut. Wręcz przeciwnie, może nastąpić krótkoterminowy wzrost ulgi również w pracach, w wyniku których cena Bitcoina będzie bliska upartej oporze 12000 USD.

Ponieważ cena Bitcoin Code na krótko przełamuje wsparcie 10000 USD, aby dotknąć poziomu 9940 USD ze wskazaniami w dół na wykresach godzinowych, inwestorzy nie mogą zdecydować, jak nisko może spaść. Masowe wyprzedaże w dziedzinie altcoinów wysyłają niedźwiedzie sygnały do pary BTC / USD. Pomimo kilku krótkich wybuchów poniżej poziomu 10 000 dolarów, byki uratowały go dzięki ponownej aktywności zakupowej.

Rynki z zapartym tchem czekają, czy kilka następnych dni przyniesie ulgę, czy też jest na kartach dalsza konsolidacja. Niski wolumen wskazuje, że para BTC / USD czeka na pewne sygnały dla dużych inwestorów i handlowców, aby wejść do gry.

Wykres cen Bitcoin nie może otrząsnąć się z konsolidacji

Wykres godzinowy BTC / USD nie daje jasnych sygnałów dla day traderów. Obecnie kurs pary wynosi 10 040 z neutralną oceną większości wskaźników technicznych. Zatłoczenie byków i niedźwiedzi zapewnia solidne wsparcie dla pary BTC / USD.

Dalej poniżej istnieje silne wsparcie na poziomie od 9,500 do 9,600 USD, aby zapobiec agresywnemu spadkowi poniżej. Na wykresach godzinowych pierwszy opór dla byków to 10 175 USD, a następnie 10 290 USD. Z drugiej strony wsparcie w wysokości 8750 USD na wypadek agresywnej sprzedaży lub rezerwacji zysków.

Wskaźnik MACD ma dużo miejsca do uruchomienia na dole zarówno na wykresach godzinowych, jak i dziennych, przyczyniając się w ten sposób do ataku niedźwiedzi. Średnie kroczące, proste i wykładnicze, są przeplatane na wykresach godzinowych i nie można ich teraz traktować poważnie. Jednak sygnalizują krótkoterminowe odbicie ceny Bitcoin.

Wydaje się, że niedźwiedzie tracą oddech, zgodnie ze wskaźnikiem DMI. Ewentualna presja na sprzedaż może nie potrwać długo, biorąc pod uwagę, że z powodu przedłużającej się bezczynności narasta silny scenariusz byka. RSI jest na neutralnym terytorium. Tak więc, technicznie rzecz biorąc, cena Bitcoin nie wysyła żadnych natychmiastowych sygnałów odwrócenia trendu, które mogą wykorzystać day trader.

Wieloryby BTC są gotowe do zakupu kąpieli

Zgodnie z najnowszymi wskaźnikami dotyczącymi łańcucha, walenie Bitcoin i wielcy inwestorzy kryptowalutowi wykorzystują obecną możliwość korekty ceny do gromadzenia Bitcoinów. Gdy cena oscyluje wokół znaku 10 000 USD, może nastąpić odnowienie zainteresowania kupna również od inwestorów instytucjonalnych, aby pchnąć parę na zwyżkowe terytorium.

Według Santiment , dane dotyczące łańcucha wskazują, że giełdy kryptowalut odnotowują wyższy napływ stablecoinów. Oznacza to, że tradycyjni inwestorzy chcą zarobić na ostatniej wyprzedaży BTC, a dalsza korekta pary BTC / USD może rozpocząć szał zakupowy. Historycznie rzecz biorąc, napływ stablecoinów na giełdy był powiązany z ruchami cen Bitcoin.