Uśpiony rynek Bitcoin’a toruje drogę negatywnym sentymentomNamrata

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek Bitcoin’a znajdował się na niskim poziomie, a handlowcy zaczęli męczyć się z przewidywaniem przyszłości rynku. Jednakże, aby przewidzieć jakikolwiek ruch cen lub kierunek, krypto-rynku zajmie, samo spojrzenie na wykres nie wystarczyło. Widać to wyraźnie na przykładzie dwóch głównych walut kryptograficznych rynku, Bitcoin i Ethereum, z których obie wykazują również inne oznaki.

Kiedy obserwowano ruch cen Bitcoin’a, w momencie pisania można było zauważyć, że moneta pozostawała nieaktywna przez ostatnie kilka tygodni. Ta nieaktywność była również widoczna na jej wykresach dotyczących zużycia w epoce Tokena. Metryka ta mierzy liczbę żetonów zmieniających adresy, pomnożoną przez liczbę bloków utworzonych na łańcuchu blokowym od momentu ich ostatniego przesunięcia.

Ten sam skok sugeruje zwykle, że duża liczba żetonów przemieszcza się po dłuższym okresie bezczynności, podkreślając jednocześnie zbliżającą się zmianę ceny kryptokursztynu.
Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez Santiment insights, sieć BTC nie zarejestrowała żadnego znaczącego wzrostu w ciągu ostatniego tygodnia w tym zakresie, co świadczy o tym, że metryka ta może być uznana za uśpioną. Ponadto, silna korelacja Bitcoin’a z Eterem oznaczała, że drugi co do wielkości krypto-asset był również w stanie biernym, a więc Token Age Consumed for Ethereum był również wyraźnie uśpiony.

Objętość Sentymentów konsumowanych przez Etereum była na jednorocznym poziomie dodatnim. W rzeczywistości, sentyment ETH na Twitterze był wysoki, a atut pozostawał powyżej standardowego odchylenia +1. Jest to uderzająca rewelacja, ponieważ moneta nie miała żadnego rozmachu cenowego. Co ciekawe, pozytywny sentyment na rynku może być spowodowany wiadomościami o dodaniu do wartości ETH COMP i Defi.

Szczyt nie jest jednak decydujący dla pewnego rynku i być może będzie musiał nieco ochłonąć, aby inwestorzy rozważyli poważny rajd cen ETH/BTC.

Z drugiej strony, sentyment Bitcoina spadł z jednorocznego wyżu w maju na negatywne terytorium, w czasie pisania, trend, który ukształtował się w czerwcu. Stagnacja cen Bitcoina w ciągu ostatnich sześciu tygodni również przyczyniła się do samozadowolenia i braku entuzjazmu wśród handlowców na rynku.
Jednakże, mimo że jest to strefa negatywna, może to być dobry znak dla byczych traderów, a ponieważ odchylenie standardowe zbliża się do -1, może to być dla nich idealna okazja do zakupu.